Kомпоненты, приборы, оборудование      
 |  Главная |  Каталог предприятий Украины |  Схемотехника |
 

Раздел на реконструкции, некоторые ссылки могут не работать!
 • Аудио
 • Безопасность
 • Бытовая электроника
 • Видео
 • Видеокамеры
 • Высоковольтные
 • Генераторы
 • Измерения
 • Интерфейсы
 • Коммутация
 • Компьютер
 • Медицина
 • Моделирование
 • Передатчики
 • Питание
 • Обработка данных
 • Предусилители
 • Радио

 • Веб-мастерам
  и писателям:
  Биржа статей. Продать - купить статью. Уникальные статьи: готовые и на заказ.


  Назад
     Будова та ремонт радіотелефону PANASONIC KX-T4046 (KX-TC419BX)
     
     Роман Стеців, м. Івано-Франківськ
     Електричні принципові схеми трубки та базового блоку побудовані на основі двох інтегральних схем. Перша - AN6185NFA, до її складу входить радіоприймач, синтезатор частоти, детектор сигналу, компандер, підсилювачі звукової частоти, мікрофонний підсилювач та інші. Друга - мікроконтролер, що виконує функції керування і електронного номеронабирача. Типи мікроконтролерів базового блоку і трубки відрізняються: MN150832 - у базовому блоці та 0006G515 - в трубці. Високочастотні кола трубки і базового блоку майже однакові. Відмінності полягають у використанні в антенних колах трубки дуплексора DUP1 і у відповідних колах базового блоку зв’язаних смугових фільтрів.
     
     Черговий режим
     Коли трубка знаходиться в черговому режимі, виконується сканування всього доступного діапазану частот, короткочасно вмикається приймач на різних каналах виділеного діапазону. Трубка може бути викликана на одному із доступних каналів. В свою чергу, приймач базового блоку контролює лише два канали - головний канал зв’язку та резервний. Таким чином, якщо базовий блок не реагує на запит в даному радіоканалі (наприклад, при наявності завад), тоді трубка автоматично переходить на резервний канал. В простіших моделях радіотелефонів номер резервного каналу визначається автоматично зміщенням на декілька каналів (приблизно на 5 каналів) від робочого. В останніх моделях радіотелефонів базовий блок оцінює завадову ситуацію на доступних каналах і при зв’язку з трубкою передає їй номер чистого каналу.
     Виклик базового блоку
     Натиснувши клавішу TALК на трубці викликають базовий блок. При цьому на базу передається послідовність ASK-T з ідентифікаційним кодом на встановленому каналі. У випадку, якщо від базового блоку немає відповіді, трубка повторює запит іще раз і, при відсутності відповіді, автоматично переходить на резервний канал. Якщо два запити на резервному також лишилися без відповіді - трубка переходить у черговий режим.
     Отримавши запит ASK-T, базовий блок перевіряє відповідність ідентифікаційного коду і видає трубці команду ASK-OK, що є дозволом сеансу зв’язку з ідентифікаційним кодом і інформацією про вільний та чистий канал зв’язку. Далі трубка та базовий блок переходять на вказаний канал і з трубки передається послідовність TALK, що сигналізує про початок зв’язку.
     Якщо в процесі зв’язку виникають порушення в послідовності операцій встановлення зв’язку, обидві частини радіотелефону переходять в черговий режим.
     
     Органи регулювання
     Трубка
     - регулювання частоти першого гетеродина РПП - Т3;
     - регулювання частоти другого гетеродина - ТС1;
     - встановлення порогу шумозаглушувача - VR2;
     - регулювання рівня низькочастотного сигналу на виході РПП - VR102;
     - настроювання частотного детектора - Т2;
     - регулювання рівня модуляції - VR101;
     - регулювання частоти опорного контура РПДП - Т13.
     Базовий блок
     - регулювання частоти першого гетеродина РПП - Т5;
     - регулювання частоти другого гетеродина - СТ1;
     - встановлення порогу шумозаглушувача - VR4;
     - регулювання рівня низькочастотного сигналу на виході РПП - VR2;
     - настроювання частотного детектора - Т4;
     - регулювання рівня модуляції - VR1;
     - регулювання частоти опорного контура РПДП - Т8.
     
     Можливі несправності радіотелефону
     Відсутній зв'язок базового блоку з трубкою (у трубці не прослуховуються сигнали АТС в режимі TALK, відсутній звязок в режимі INTERCOM, не працює пошук трубки)
     Більшість несправностей телефону виникають через механічні пошкодження трубки телефонного апарата - удари, падіння та ін. Тому спочатку необхідно вияснити, чи немає пошкоджень корпусу трубки, друкованої плати.
     В разі відсутності механічних пошкоджень впевнюються в справності і достатньому заряді акумуляторної батареї (Uакб = 3,65 В). Перевіряють справність кіл живлення головних вузлів телефонного апарата. Перевіряють належність на виході ІС3 сигналу скидання мікропроцесора ІС4 під час ініціалізації. Закоротивши вивід 1 ІС4 на корпус, імітують сигнал скидання мікропроцесора.
     Переводять трубку в тестовий режим, підпаявши діод типу КД521 до контактних площадок ТР11 (анод) і ТР9 (катод). Щоб перевести в тестовий режим базовий блок, підпаюють діод до виводів 32 (катод) і 42 (анод) мікропроцесора ІС5.
     Переводять трубку в режим передачі і перевіряють передавальну ВЧ та НЧ частину, подаючи сигнал звукової частоти на мікрофон, при цьому контролюють проходження сигналу покаскадно за допомогою осцилографу.
     Перевіряють тракт проходження службових сигналів ТХ DATA з виводу 16 ІС4. Найчастіше пошкоджуються Q4, Т13, Т11 (розлад контурів), Q2, D1, D2, IC1. Проводять аналогічну перевірку передавача базового блоку.
     Переводять трубку у режим прийому. Контролюють справність приймальної частини на слух. Якщо кола справні, в телефоні прослуховується шум при вимкненій зворотній частині. Контроль РПП краще проводити, перевівши базовий блок в режим передачі на відповідному каналі. Контролюють кола проходження сигналу в РПП покаскадно за допомогою осцилографа. Найчастіше пошкоджуються наступні елементи: РПП Т2, Т3 (розлад контурів), CF1, CF2, IC1. Якщо необхідно, підстроюють контури, при цьому слід подавати на вхід нормований сигнал з генератора і контролювати його амплітуду та форму за осцилографом. Контролюють кола проходження сигналу RX DATA з вив.12 IC1 на вив.23 IC4. Перевірку РПП базового блоку проводять аналогічно.
     Після закінчення ремонту вилучають діоди, вкладають трубку на зарядні контакти базового блоку. Знімають трубку, потім ініціалізують з базового блоку режим INTERCOM.
     
     Трубка працює нестабільно,
     невелика дальність зв'язку
     Перевіряють заряд та справність акумуляторної батареї. Для цього знімають АКБ, контролюють заряд батареї без навантаження, проводять аналогічну перевірку, навантаживши батарею опором, що дорівнює Rн = 10U/C, де С - номінальна ємність батареї. Контролюють швидкість розряду батареї (справна заряджена батарея буде розряджатися протягом 10 годин). У випадку погіршення параметрів АКБ проводять 3-4 тренувальні цикли - повний розряд/заряд батареї з використанням навантажувального опору Rн = 4U/C. Контролюють струм заряду АКБ. У випадку, коли зарядний струм перевищить значення С/2, можна говорити про несправність кіл заряду акумулятора, що призводить до передчасного виходу з ладу.
     
     Нестійка робота бази з лінією
     Перевіряють кола проходження низькочастотних сигналів, справність вузла сполучення з телефонною лінією Q22...Q25, D40.
     
     Відсутній набір номеру (не працює режим INTERCOM)
     В імпульсному режимі перевіряють справність імпульсного ключа Q22 кіл керування імпульсним ключем. У тональному режимі перевіряють правильність режимів роботи мікропроцесорів бази і трубки.
     
     Відсутній сигнал виклику
     В базовому блоці перевіряють справність оптрона РС3, стан виходу BELL (вив.7 ІС5), у вихідному стані - високий рівень.
     У трубці перевіряють справність транзисторів Q16, Q17, присутність сигналів CLOCK, A/L, динамічність головки SP2.
     
     


   SVITEL © 2014  Мир электроники.  Admin  При перепечатке и цитировании активная гиперссылка на сайт обязательна. Rambler's Top100